כניסת סוכנים כניסת לקוחות

כלים שימושיים

לקבלת מידע נוסף

שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
הכניסו את הקוד המופיע בתמונה

הרפורמה בביטוח נמשכת - שינויים בפוליסות ביטוח סיעודי קולקטיבי

הרפורמה בביטוח נמשכת - שינויים בפוליסות ביטוח סיעודי קולקטיבי
בעקבות ועדת גרמן, הוחלט במשרד האוצר על מספר שינויים בשוק. אחד החשובים שבהם הוא הפסקת שיווק פוליסות ביטוח סיעודי באמצעות קולקטיביים. זאת אומרת, באמצעות מקום העבודה וארגונים גדולים.
 
ביטוח קולקטיבי - מה משתנה?
בשל העלויות הגבוהות של אחזקת חולה סיעודי וחשש מכך שחברות הביטוח לא יצליחו לעמוד בפועל בתשלומים למבוטחים שלהם, החליט משרד האוצר כי לא יחודשו יותר פוליסות ביטוח סיעודי קולקטיבי.
משמע, שבהגיע פקיעת תוקף הפוליסה, או במועד סיום עבודת המבוטח אצל המעסיק שרכש עבורו את הביטוח, לא תהיה אפשרות לחדש את הפוליסה וכל הזכויות שצבר העובד בשנות תשלום הפרמיה, ילכו לאיבוד.
 
הפתרונות
מבחינת חברות הביטוח, טרם התגבש פתרון להמשך כיסוי סיעודי פרטי עבור אלו שעתידים להיפלט מן הביטוח הקולקטיבי.
על כן, חשוב להסדיר עוד היום את הביטוח הקיים ברשותך באמצעות מקום העבודה באופן פרטי מול חברת הביטוח, בכדי שלא תאבד את הזכויות שנצברו עבורך במועד פקיעת הפוליסה.
סיום הכיסוי הסיעודי מורכב במיוחד בכל הנוגע למבוטחים בני 60+, שיפלטו מן הביטוח הקולקטיבי ואינם מחזיקים בפוליסת ביטוח סיעודי של קופת החולים.
מבוטחים אלו יוכלו לרכוש פוליסה סיעודית באמצעות קופות החולים, ללא התניה בשאלון רפואי, בתעריף מיוחד ועם תקופת אכשרה של 9 חודשים. החל מאמצע2015, ימכרו קופות החולים פוליסות ביטוח סיעודי אחידות, כך שלקוחות יוכלו לעבור בין הקופות מבלי שיפגעו זכויותיהם בביטוח..
עם זאת, חשוב להכיר את הכיסוי הניתן על ידי הקופות, שכן הוא מוגבל וחלקי בלבד.
 
אז מהן האופציות הקיימות בשוק לאחר שתכנס הרפורמה לתוקף?
ביטוח סיעודי דרך קופת חולים
קופות החולים מציעות כיום תנאים שונים בפוליסות שלהן, הנוגעים הן בגובה התשלום החודשי במקרה בו המבוטח הופך לסיעודי, הן במשך הזמן שבה הפוליסה מפצה, והן בהתניה בהצגת חשבוניות על ההוצאות. הפוליסה האחידה שתשווק לאחר הרפורמה, שעתידה להתחיל עוד השנה, מגדירה תקופת תשלום של 5 שנים, במסגרתה מצטרפים צעירים (עד גיל 49), יקבלו במצב סיעודי סכום של 5,500 במקרה בו ישארו בבית ויזדקקו למטפל, או 10,000 ₪ במקרה בו יאושפזו במוסד סיעודי. בני 60 ומעלה ישלמו יותר, אך יקבלו סכום נמוך משמעותית של 3,000 ₪ עבור סיעוד בבית, ו-4,500 ₪ עבור אשפוז סיעודי. משמעות הדבר היא שדווקא אלו הנמצאים בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר למקרה סיעודי, יקבלו סכום מופחת מהביטוח של קופת החולים.
 
הפוליסות החדשות מגדירות גם באופן אחיד את תנאי הזכאות – חוסר יכולת לבצע לפחות חצי מפעולות היסוד, או תשישות נפשית. על אף שההערכה הראשונית היתה שהתעריפים ישארו פתוחים לשיקולן של הקופות על מנת לעודד תחרות, משרד האוצר החליט על פרמיה קבועה מראש.
השוואת התנאים תאפשר למבוטחים לעבור בין קופות החולים תוך שמירת זכויות הוותק, וכן תאפשר למדוד את הטיפול של קופות החולים בתביעות, הן מבחינת אישורים והן מבחינת יעילות העבודה.
 
ביטוח סיעודי פרטי
את הפוליסות האחידות יספקו לקופות החולים חברות ביטוח פרטיות, המציעות גם פוליסות בעלות כיסוי טוב יותר. בעליהם של פוליסות ביטוח סיעודי פרטיות קיימות לא יחושו שינוי עקב השינויים הצפויים, אך אלו רק 9% מכלל המבוטחים. 73% מבעלי הביטוח הסיעודי בארץ מבוטחים דרך קופות החולים ובפועל הכיסוי מסופק על ידי החברות הפרטיות. זאת אומרת, שהינך קשור כבר בפוליסה של חברה פרטית, אך לך בהכרח ניתנה לך האפשרות לבחור בכיסוי המתאים והרחב ביותר עבורך.
חברות הביטוח מציעות כיום פוליסות ביטוח פרטיות רחבות יותר, שאינן מגבילות את תקרת ההחזר או תקופת הסיוע. העלויות האמיתיות של טיפול סיעודי כפולות כמעט מאלו המכוסות על ידי הביטוח של קופות החולים, ולכן מבוטחים שיקלעו למצב סיעודי צפויים להוציא מימון משמעותי מכיסם מדי חודש.
 
בנוסף, מציעות החברות השלמה לכיסויים המשווקים על ידי קופות החולים, באמצעות פוליסות שיאריכו את תקופת הזכאות ואת גובה הזכאות למקרה סיעודי. למשל, אדם שיהפוך לסיעודי באופן קבוע, יקבל פיצוי כספי מהביטוח הסיעודי של קופת החולים במשך 60 חודש, ולאחר מכן יפוצה מהפוליסה של חברת הביטוח, לכל חייו. אדם סיעודי שאין ברשותו כיסוי פרטי נוסף, יפסיק לקבל פרמיה לאחר שיגיע לתקרת הזמן וביתר חייו ימצא עצמו ללא סיוע כלכלי.
 
אז מה כדאי לי לעשות?
חשוב לדעת כי בביטוח סיעודי פרטי יש רכיב צבירה, שלאחר מספר שנים מעניק ביטוח חינם לכל חיי המבוטח בהגיעו לגיל פרישה. ככל שמקדימים לרכוש אותו, העלות נמוכה יותר והכיסוי טוב יותר. ראוי לציין כי ניתן לרכוש סוגים שונים של כיסוי סיעודי ולשלב ביניהם כדי ליצור הגנה מירבית, אך כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח כדי למנוע מצב של כפל ביטוח.
 
אם ברצונכם להבטיח לילדיכם כיסוי סיעודי לכל חייהם, כדאי לכם לרכוש להם ביטוח מסוג זה בהקדם. עלויות ביטוח סיעודי לילדים נמוכות משמעותית ובשל רכיב הצבירה שבו, גם אם הוא יופסק בעתיד, הוא עדיין יציע לילד כיסוי מלא במקרה בו חלילה יהפוך לסיעודי.
אל תחכו לרגע שאחרי. פנו עוד היום לבדיקת הכיסויים שברשותכם והתאמתם לתקנות החדשות העתידות להיכנס לתוקף עוד השנה.

 

האם אתה מבוטח בביטוח קולקטיבי? בדוק את זכויותיך! אנו נלווה אותך לאורך כל התהליך.

 

עוד אין לך ביטוח סיעודי? מומלץ לרכוש ביטוח סיעודי בגיל צעיר, שכן אז הפרמיות נמוכות והעלות העתידית תהיה נמוכה אף היא

 

לקביעת פגישה בנושא ביטוח סיעודילחץ כאן.

יש לך שאלה?