כניסת סוכנים כניסת לקוחות

כלים שימושיים

לקבלת מידע נוסף

שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
הכניסו את הקוד המופיע בתמונה

התחתנתם? נולד לכם ילד? כיצד זה משפיע על הביטוח והפנסיה שלך?

התחתנתם? נולד לכם ילד? כיצד זה משפיע על הביטוח והפנסיה שלך?
 שינויים בחיים שמשפיעים על הביטוח והפנסיה שלנו – חלק ראשון בסדרה.
 
 
במהלך חיינו, אנו עוברים שינויים רבים- מצב משפחתי, מצב בריאותי, מקום עבודה ועוד. פוליסת הביטוח שלנו וקרן הפנסיה, צריכות להשתנות בהתאם.
חשוב לעדכן את סוכן הביטוח שלך בשינויים בחייך, בכדי להתאים את הסעיפים במוצרים שברשותך.

אחד הרגעים החשובים והמרגשים ביותר בחייו של כל זוג הוא יום החתונה. כדאי שתדעו כי לאירוע זה יש משמעות גם בכל הקשור למוצרי הביטוח והפנסיה שברשותכם. מרגע האירוע אתם הופכים משני יחידים לתא משפחתי אחד- מזל טוב!  זכרו, מעתה האחריות לדאוג לעתיד חלה על שניכם יחד.
פנסיה
אם עד היום יכולתם להתנהל בלי קרן פנסיה, מהיום אתם לא לבד וחשוב לבטח את עצמכם לעתיד כאשר תגיעו לגיל זקנה או למצב נכות (חס וחלילה). נקודות עיקריות שיש להתייחס אליהן בהקשרים אלו הן הסכום החודשי שתקבלו מהקרן הפנסיה ובמקרה של פטירה מי יהיו המוטבים שיקבלו אותו.  
כאשר אדם פותח קרן פנסיה בהיותו רווק, מצויין בקרן כי אין לו אשה וילדים ולרוב לא יפרישו עבורו לפנסיית שארים. יש ליידע את הסוכן המטפל כי התחתנת ולשנות את הסטטוס לנשוי ללא ילדים.
 
 
קרן השתלמות
לא משנה אם אתם שכירים או עצמאיים, אפיק מצויין לחסכון הוא קרן ההשתלמות כאשר בכל שנה שביעית הסכום בקרן הופך להיות נזיל (ניתן למשיכה) והוא פטור ממס. במידה ואתם שכירים והמעביד מפריש עבורכם בכל חודש סכום לקרן, כדאי שתוודאו כי אתם מפקידים את המקסימום האפשרי על פי חוק. במידה ואתם לא מקבלים הטבה זו מהמעביד, זה הזמן לבקש. אם יש לכם עסק עצמאי, כדאי שתפתחו בכל שנה קרן השתלמות אחת וכך לאחר שש שנים תהיה לכם קרן נזילה בכל שנה פטורה ממס. 
 
 
ביטוח בריאות
אומרים כי אהבה היא ערובה לזוגיות, כדאי להוסיף למשוואה גם בריאות. במידה ויש לכם ביטוח בריאות ממקום העבודה (ביטוח קולקטיב) או שרכשתם פוליסה בצורה פרטית מומלץ להוסיף את בן או בת הזוג. במידה ואין לכם, רצוי לרכוש פוליסה שתכסה את שניכם במקרים של מחלות קשות, ניתוחים, תרופות שאינן בסל הבריאות ואפשרויות נוספות שמציעות פוליסות ביטוחי הבריאות. 

ביטוח חיים
עליך להגן על משפחתך במקרה של מוות, חלילה, של אחד מההורים. מעבר לשבר הגדול שמייצר אובדן אדם קרוב, משפחתך מאבדת מקור הכנסה. ביטוח החיים מעניק שקט כלכלי למשפחה הנותרת בלכתך וצריכה להמשיך להתקיים ולדאוג לעתידה. היוועץ בסוכן מורשה לבחירת הכיסוי הנכון, שיעניק יציבות למשפחתך.
 
הרחבתם את המשפחה? מזל טוב. הגיע הזמן לחשוב על הילדים. פנסיית שאירים, ביטוח בריאות וחסכונות הם חלק מההיבטים שכדאי לקחת בחשבון. 
 
פנסיית שארים
מיד לאחר הלידה כדאי לצור קשר עם קרן הפנסייה או עם סוכן הביטוח ולבקש לשנות את תנאי הקרן באופן שיכלול את הרך הנולד. במילים אחרות, עליכם להחליט כמה כסף יקבלו הבן או הבת במקרה פטירה תחת סעיף 'פנסיית שארים'. יש לדעת כי בכל קרן פנסיה קיימים מסלולים שונים המחלקים (באחוזים) את התגמול החודשי כאשר יש לקבוע את היחס בין הילדים לבין בת או בן הזוג. 

חסכון לטווח ארוך
אחת המשימות הראשונות שעליכם לעשות כהורים חדשים או ותיקים היא לתכנן את העתיד הכלכלי של ילדכם. לצד חסכונות לטווח קצר מסוגים שונים, כדאי לחשוב על סוגי חסכון שיממנו את הלימודים באוניברסיטה, הטיול לחו"ל אחרי צבא, החתונה או רכישת הבית הראשון. חברות הביטוח מציעות כיום מסלולים של חסכון וביטוח משולבים יחד המספקים גם בטחון וגם עתיד כלכלי.  מעבר לכך, חברות הביטוח מציעות אפיק השקעה, ללא מרכיב ביטוחי, המהווים תחליף מצויין לניהול השקעות בבנקים, בעלויות מוזלות ובנזילות מלאה.
 
פוליסת חסכון- בפוליסת חסכון ניתן להשקיע בשתי דרכים- מדי חודש, בהוראת קבע, החל מכמה מאות שקלים בחודש. או בהפקדה חד פעמית, במינימום של כעשרת אלפים ₪.המגוון הרחב בשוק, מאפשר התאמה מרבית לכל סוגי הלקוחות- שכירים, עצמאיים , פרטיים ומעסיקים, החוסכים עבור עובדיהם. 
 
ניהול תיקי השקעות- תיקי השקעות הוא שם כולל לניהול כספים המושקעים בבורסה. לכל לקוח מותאם תמהיל השקעות אישי וייחודי, בהתאם לצרכיו, המשאבים שעומדים לרשותו ותוכניותיו לעתיד. כאשר דנים בתיק השקעות עבור הרך הנולד, מומלץ לבחור בתיק בעל חשיפה גבוהה למניות, שכן מדובר בחסכון לטווח ארוך ולאורך זמן- השקעה בבורסה תמיד משתלמת.
 
 
ביטוח בריאות
בעת רכישת פוליסה כרווק, או כנשוי ללא ילדים, הדבר מצויין בפוליסה ולכן לא נרכש כיסוי עבור הילדים. חשוב להוסיף את הילדים לפוליסה שלנו ולדאוג עבורם לביוח בריאות מקיף.

ביטוח בריאות לילד
הבריאות היא אחת הדאגות המלוות אותנו כל חיינו. יש לקנות ביטוח בריאות לילד עם לידתו (עדיפות לביטוח בפרמיה קבועה) ומגיל 3 לרכוש ביטוח סיעודי בפרמיה קבועה ובכך לתת לילד למעשה מתנה לכל חייו, שכן ככל שעןולה הגיל עולה גובה הפרמיה באופן משמעותי!
היצע הפוליסות בשוק מתחלק לשתי קבוצות עיקריות, כאלו המציעות השלמה לביטוח הבריאות של קופות החולים וכאלו המספקות מענה כולל שאינו תלוי בקופת החולים. את השיקול איזה פוליסה נכונה יותר עבורכם כדאי לעשות עם סוכן ביטוח שתפקידו להציג בפניכם את היתרונות והחסרונות של כל חלופה. 
 
 
ביטוח חיים
ככל שמספר הילדים במשפחה עולה, יש לעדכן את הפוליסה בהתאם ולוודא כי הכיסוי שבחרת יספיק לכלל צרכי המשפחה. עם לידת תינוק חדש, פנה לסוכן הביטוח שלך לבחינה מחדש של תנאי הפוליסה.

ביטוח רכב
העובדה שהפכתם להורים מקנה לכם הטבות גם בביטוח הרכב. ייתכן ואתם לא עושים הקשר מידי, אולם חברות הביטוח נוטות לראות בהורים לילדים לקוחות יותר אחראים ולכן הפוליסות שלהם יותר זולות. אחת הפעולות שכדאי לעשות לאחר היציאה מחדר היולדות היא לצור לעדכן את פרטי פוליסת הביטוח המקיף של הרכב מול סוכן הביטוח. 

חתונה ולידה אלו רק חלק מהשינויים בגינם יש לעדכן את מוצרי הביטוח והפנסיה שברשותנו. אתה מוזמן לבקר אותנו שנית בהמשך,
לחלק ב בסדרת הכתבות שלנו.

יש לך שאלה?