במיוחד בזמן מלחמה – חשוב לדעת איזה זכויות והגנות מגיעות לכם

תגיות: חרבות ברזלכסףפנסיה

עכשיו יותר מתמיד חשוב שתכירו את הזכויות שמקנה החיסכון הפנסיוני שלכם, למקרה שתצטרכו למצות אותן ולקבל סיוע כספי בימי המלחמה.

כולנו מתמודדים עם מציאות קשה שלא ידענו כמותה. מציאות שמשפיעה על כל רבדי החיים, כולל הפן הכלכלי. בימים שבהם מתגבשים מתווים לפיצוי אזרחי המדינה, חשוב להכיר מקורות פיצוי נוספים שיש לכם באמצעות התכניות ביטוח הפנסיה היכולים לסייע לכם ליצור מרחב מוגן פיננסי.

איזה זכויות והגנות מקנה לכם החיסכון הפנסיוני (וגם בימי מלחמה)?

רוב האנשים יודעים שיש להם חיסכון פנסיוני שישמש אותם בגיל הפרישה, אך רק מעטים מודעים לכך שהוא כולל שתי הגנות חשובות שנועדו לסייע למשפחה:
• אובדן כושר עבודה – מעניק קצבת נכות במקרה שהמבוטח אינו יכול להמשיך לעבוד. הפיצוי מחושב בכפוף לתקנון של חברת הביטוח.
• ביטוח למקרה פטירה – מעניק לשארים קצבה חודשית, בעת פטירתו של המבוטח, ונועד לייצר רווחה כלכלית עבור בני המשפחה הנותרים. גובה קצבת השארים נקבעת בהתאם למסלול הביטוח בפוליסה שבחר המבוטח והתאם לגיל הצטרפות של המבוטח לקרן הפנסיה.

האם הגנות אלו שמהוות עוגן משמעותי בעת צרה, תקפות גם בימי מלחמה? במקרים רבים התשובה חיובית, בכפוף לסוג החיסכון הפנסיוני שיש ברשותכם, ובכפוף לתקנון החברה המנהלת.
איך יודעים, ואיך ניתן לוודא שהתכניות וההגנות הביטוחיות בחיסכון הפנסיוני שלכם יכסו אתכם גם בעת מלחמה ומהו גובה הכיסוי של השארים? והאם יש עוד תכניות ביטוח שניתן להחזיק בהן כעת שיכולות להעניק פיצוי כספי לבני המשפחה?


אחת הדרכים היא למפות את הזכויות שלכם באמצעות פניה לסוכן הביטוח הפנסיוני שלכם, ולקבל ממנו תמונת מצב על התכניות הקיימות, גובה קצבת השארים, מידע על מוטבים בפוליסות ועוד. הבעיה במצב הזה, היא ככל הנראה, שהוא יספק תמונת מצב חלקית, רק של אחד מבני המשפחה, כי הגיוני להניח שהוא לא מנהל את החסכונות הפנסיוניים וההגנות הנלוות גם של בן או בת הזוג שלכם.

ובעת הזו מומלץ לקבל תמונת מצב מלאה של הזכויות של שני בני המשפחה יחד ולוודא שהכיסויים תואמים את צרכי המשפחה.

על מנת לקבל תמונת מצב מלאה על הזכויות הביטוחיות בחסכונות הפנסיוניים שלכם צריך לרכז את כל הכיסויים, של שני בני הזוג, לבדוק מה הם כוללים ובמידת הצורך לבצע את ההתאמות הדרושות.

מומלץ מאוד להיעזר במתכנן פיננסי שיכול לייצור תמונת מצב כוללת של שני בני הזוג:
• ריכוז של כלל החסכונות והכיסויים המשפחתיים של בני הזוג
יצירת תמונת מצב מלאה נוכחית של הכיסויים הביטוחיים השונים, חישוב גובה פיצוי, קצבת שארים ועוד.
ביצוע התאמות בתכניות כדי להגיע הכי קרוב לגובה הפיצוי שיידרש למשפחה להתקיים בכבוד.
בדיקת כדאיות לרכישת מוצרים מפצים נוספים הקיימים בשוק היום, כגון: פוליסת ביטוח חיים פרטית, המעניקה סכום חד פעמי במקרה מוות, ואינה מחריגה מוות במלחמה.
בדיקת המוטבים בכל התוכניות הרלוונטיות – כדי לוודא שברגע האמת הכסף יגיע לידיים הנכונות.

מאחלים לכולנו שנדע ימים טובים יותר, שנחזור במהרה לשגרה ושנכיר את כל הזכויות שיעניקו הגנה למשפחה בזמן מלחמה (וגם בעתות שגרה).

נכתב ע״י:

לי זיזה

לי זיזה

מנהלת שיווק ודיגיטל, פרופיט

לשיתוף המאמר:

כתבות נוספות

דילוג לתוכן