תכנון מוקדם לפרישה

תגיות: הכנה לפרישהפנסיהקצבת פנסיהתכנון פרישה

הזדמנות אחרונה לבני 50 ומעלה

על פי דו״ח העוני האלטרנטיבי בישראל מספר 18 של ארגון לתת לשנת 2020 – קשישים וניצולי שואה מהווים 27.7% מכלל הנזקקים הפונים לקבלת סיוע מהעמותה, ו-91% מהקשישים הנתמכים על ידי העמותה מעידים כי קצבת אזרח ותיק אינה מאפשרת להם או מאפשרת להם באופן חלקי בלבד, למלא את צרכיהם הבסיסיים למחיה בכבוד.
על פי דו"ח זה, גם הקשישים הזכאים לקבלת קצבאות להשלמת הכנסה, עדיין מוגדרים כשרויים מתחת לקו העוני הרשמי.

אם כך מה חשוב שתעשו עבור עצמכם בעשור השישי לחייכם?

הגענו לתובנה כי עולה הצורך בתכנון מוקדם והכנה מוקדמת לפרישה. צעד, שהוא נבון, אחראי ומתבקש, ובעיקר – מותיר בידיכם את מלוא השליטה על רמת ההכנסה העתידית שלכם, לאחר פרישתכם לגמלאות.

מהו תכנון מוקדם לפרישה וכיצד הוא מתבצע?

תכנון מוקדם לפרישה הוא צעד כלכלי קריטי עבור כל אדם שהגיע לעשור השישי בחייו. זוהי תקופת זמן שבה עוד ניתן לשפר את תיק הנכסים ולבצע אומדן של כלל הנכסים והאמצעים שקיימים לכם כיום וניתן לבצע ניתוב שלהם ואופטימיזציה לתיק כך שהנכסים יניבו את התוצאות המקסימליות במועד הפרישה לגמלאות. מדובר בעניין חשוב מכדי שתוכלו להרשות לעצמכם לטעות בביצוע אחד משלביו או שתוותרו עליו.

תכנון מוקדם לפרישה מתחלק למספר שלבים:

אומדן עדכני של הנכסים והאמצעים העומדים ברשותכם – לא מעט אנשים אינם מודעים למצבם האמיתי, הן מבחינת תמהיל ההשקעה ורמת הסיכון של המוצרים המיועדים לגיל פרישה הקיימים להם והן מבחינת כלל הנכסים העומדים לרשותם לגיל פרישה.

כלומר, האם קיימות לכם קופות גמל ישנות, ביטוחים שונים שעשיתם מתישהו בעבר ושכחתם מהם? האם המוצרים הללו נמצאים באפיקים הנכונים לכם? האם הכספים שעומדים לרשותכם במסלולים הקיימים היום הם אופטימליים או שכדאי למשוך את הכספים ולהעבירם לאפיקי השקעה אלטרנטיביים לשוק ההון? האם ניתן להוזיל עלויות ולחסוך יותר?

כמו כן, בשלב זה אנו לומדים את שאר הנכסים הקיימים ללקוח, פיקדונות קיימים, חסכונות, צפי לירושות, נכסים מניבים ועוד'.

וכעת, הגענו השלב החשוב ביותר, שלב תוכנית העבודה – כשיש לפנינו את כל הנתונים, צריך לבדוק כיצד מפיקים מהם את הטוב ביותר. בשלב זה המתכננים הפיננסיים של פרופיט יתכננו עבורם אסטרטגיית השקעות חדשה, כאשר אתם תצאו עם סימולציה ותחזית פרישה.

זהו שלב קריטי של סגירת הפערים בין המצב המצוי למצב הרצוי. ולכן בגילאי ה- 50 פלוס, עדיין ניתן לגשר בין הפערים ולהגיע יותר קרוב לחיים שאתם חולמים עליהם לעת הפרישה לבין החיים שבאמת יהיו לכם, ולכן כל מה נדרש הוא שיחת טלפון קצרה כדי להוביל את עצמכם לעתיד כלכלי טוב יותר.

חשוב לדעת, כי בעשור החמישי לחייכם עדיין תוכלו, באמצעות חברה המתמחה בכך, לבצע את האופטימיזציה הנדרשת לתיק הנכסים שלכם, אולם, בשלב זה, כבר מדובר בחלון הזדמנויות קטן למדי, שעלול לחלוף במהירות!

לכן, אם עתידכם חשוב לכם באמת, פנו כבר היום למתכננים הפיננסיים של פרופיט!

היתרונות שלנו:

יתרון לגודל
הגודל והחוזק של הקבוצה מאפשרים לנו לחשוף את לקוחותינו לתוכניות ולמוצרים חדשניים שעדיין לא פורסמו לכלל השוק ולמוצרים ייחודיים המופצים באופן בלעדי רק ללקוחות פרופיט.

כמה צעדים לפני כולם
לאורך שנות הפעילות של הקבוצה, אנחנו מצליחים לזהות את התפתחות השווקים לפני כולם וכך אנו מצליחים לייצר יתרון ללקוחותינו וכמה צעדים לפני כולם!

מגוון ונאמנות לקוח
אנו עובדים בשיתוף פעולה עם בתי השקעות וחברות ביטוח המובילים בישראל, וזאת על מנת שנוכל להעניק ללקוחותינו מגוון רחב של מוצרים המתאימים בדיוק לצרכים האישיים שלהם.

מקצועיות
אנו מחויבים לליווי מקצועי תומך במתכננים הפיננסיים של הקבוצה, ומעמידים לרשותם את מיטב הכלים המקצועיים, והטכנולוגיים, כולל ליווי של אנשי מקצוע ממגוון תחומי התמחות ומעבירים מעל ל- 100 הדרכות מגוונות בשנה, על מנת שיהיו תמיד מעודכנים בעולם מקצועי מורכב ומשתנה.

שירות אישי מתמשך
אנו מאמינים ביצירת מערכות יחסים ארוכות טווח ויצירת עוגן שירות אישי בעולם דינמי משתנה. מתוך תפיסת עולם זו, אנו מעניקים ללקוחותינו מעטפת שירותים הוליסטית, הנוגעת למכלול החיים.

עלויות
ההתקשרות עם פרופיט לעולם אינה מעלה את המחיר, ההפך, ברוב המקרים אנחנו מצליחים להוזיל את העסקה.

מקורות מידע ונתונים:
1. דו״ח לתת
2. דו״ח כנסת ישראל

הסקירה כוללת תחזיות והערכות המהוות מידע צופה פני עתיד, כהגדרת מונח זה בחוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968, אשר נשענות על נתונים הנמצאים בידי פרופיט למועד זה. התממשותן של תחזיות והערכות אלה אינה בשליטת פרופיט ומטבע הדברים הן עשויות שלא להתממש או להתממש באופן חלקי או שונה מכפי שיתואר בסיקרה. אין בתוכן משום תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס המותאם ללקוח או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה במוצרים פנסיוניים או פיננסים כלשהם, ואין בדברים משום הזמנה או הצעה לביצוע פעולות במוצרים פנסיוניים או פיננסים כלשהם. לעורך הסקירה – ו/או לפרופיט עשוי להיות עניין אישי בנושא הסקירה. אין באמור להוות התחייבות לתשואה, ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד. המידע המוצג הוא חומר מסייע בלבד, הנשען על אומדנים והערכות החברה שמטבע הדברים, אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מעודכנים וכן עלולות להתגלות סטיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בניירות ערך ו/או בנכסים הפיננסיים או הפנסיוניים המוזכרים בו.
אין באמור למצות ו/או להחליף את הוראות ההסדר התחיקתי. אין להעתיק ו/או להפיץ ו/או לשדר ו/או לפרסם את האמור, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מאת פרופיט.
העושה שימוש במידע עושה זאת על אחריותו בלבד.

נכתב ע״י:

ירון דוויק

ירון דוויק

משנה למנכ״ל, פרופיט

לשיתוף המאמר:

כתבות נוספות

דילוג לתוכן